Skip to content

Sacher - Přívěsy s.r.o.

Přívěsy : KLASIK Přívěsy : Profi Přívěsy : Profi Plus Přívěsy : Brzděné Kontakty
Jste na : Úvod
Užitečné Tisk E-mail

MAXIMÁLNÍ HMOTNOST PŘÍVĚSNÉHO VOZÍKU

 

U nebrzděného přívěsného vozíku, který bude používán převážně v ČR doporučujeme zapsat do TP maximální celkovou hmotnost 750 kg.  

V ČR platí vyhláška č.341/2002, kde je rozhodující okamžitá hmotnost přípojného vozidla (tj.hmotnost přívěsu vč.nákladu). Okamžitá hmotnost přívěsu nesmí být větší, než největší povolená hmotnost přípojného vozidla uvedená v TP u tažného vozu. Celková ( papírová ) hmotnost přívěsu může být větší, než jakou má povolenou tažné vozidlo.

 

ZVÝŠENÍ CELKOVÉ HMOTNOSTI PŘÍVĚSNÉHO VOZÍKU

Vlastníte přívěsný vozík, který je již zaevidován a rozhodli jste se pro zvýšení celkové hmotnosti ? Celkovou hmotnost přívěsného vozíku lze zvýšit až do maximální schválené hmotnosti přívěsu.Za timto účelem nám zašlete písemnou žádost na zvýšení celkové hmotnosti přívěsného vozíku a kopii velkého technického průkazu od přívěsu.V žádosti uveďte konkrétní celkovou hmotnost, kterou požadujete zapsat do TP. Obratem Vám zašleme souhlas se zvýšením celkové hmotnosti přívěsu. Zápis v TP o zvýšení celkové hmotnosti Vám provedou úředníci na příslušném úřadě, kde máte přívěs zaevidován. SNÍŽIT CELKOVOU HMOTNOST PŘÍVĚSNÉHO VOZÍKU NELZE !

 

POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZA ŠKODU ZPŮSOBENOU PROVOZEM VOZIDLA

Před použitím přívěsného vozíku je povinností majitele uzavřít povinné ručení na přívěsný vozík. V naší prodejně je možné na místě uzavřít povinné ručení s pojišťovnou Generali. V případě, že máte zájem uzavřít povinné ručení u jiné pojišťovny, můžeme Vám od předem vybraného přívěsného vozíku poslat kopii technického průkazu e-mailem nebo faxem. Bez uzavřeného povinného ručení se řidič vystavuje riziku udělení vysoké pokuty a ztrátě bodů !

Vyhlaska-341-2002.jpg Vyhláška 341-2002.pdf

 
Další >
PŘÍVĚSY VYRÁBÍME OD R.1990 
130.png
U všech našich přívěsů povolená maximální rychlost 130 km/hod.
mapsmall.png
Kde nás najdete
Essox_penize.jpg
Splátkový prodej přívěsů - ESSOX
[+]
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • hot color